Aktivity / Martinova bouda - Benecko

Wi-Fi

Aktivity

V létě i v zimě nabízí okolí Martinovy boudy návštěvníkům spoustu možností, jak aktivně trávit svůj pobyt v nejvyšších horách České republiky. Jak v zimě, tak v létě si vybere snad každý.

Letní aktivity

Turistika

Krkonoše - vrch Kotel (1 435 m.n.m.)Nádherná příroda v nejvyšších hor České republiky láká návštěvníky Martinovy boudy k toulkám po okolí. Krkonoše jsou lákadlem nejen pro vyznavače zimních sportů, ale rovněž turisty. Nezapomenutelné výhledy do kraje nabídne vrch Kotel (1 435 m.n.m.), jehož úbočí jsou lemována bohatou horskou květenou a na jihu strmě spadají do Kotelních jam ledovcového původu, a kam se dostanete po některé z mnoha stezek spravovaných klubem českých turistů. Za zmínku stojí také jediná rozhledna v Krkonoších na vrchu Žalý východně od Martinovy boudy, kterou nechal vystavět roku 1892 hrabě Jan Harrach. Pokud máte k dispozici automobil, stojí za návštěvu jistě i Český ráj se zříceninou hradu Trosky, zámek v Kuksu nebo Náchodě či zoologická zahrada a safari ve Dvoře Králové.

Cykloturistika

V okolí Benecka naleznete několik cyklistických tras s různým stupněm obtížnosti. Přímo středem obce Benecko prochází cyklostezka, která se zde rozděluje na dvě větve, aby se o několik kilometrů severněji opět setkala. Cyklotrasy v širokém okolí, která mají dohromady přes 500 km, jsou značeny dřevěnými tabulkami a zavedou vás na zajímavá místa Krkonoš. Kromě 27 tradičních stezek je k dispozici rovněž 9 tzv. "dlouhých sjezdů", kdy se necháte i s kolem vyvézt lanovkou nebo cyklobusem na výše položené místo a poté jen poklidně sjíždíte do údolí obklopeni nádhernou krkonošskou přírodou.

Koupání

Přírodní koupaliště VrchlabíPlavecký bazén a koupaliště Jilemnice

Přírodní koupaliště Vrchlabí

  • Vzdálenost od Martinovy boudy: 10,4 km 

Aquapark Špindlerův mlýn

Lyžování a snowboarding

Skiareál Benecko

Skiareál BeneckoVzdálenost od Martinovy boudy: 50 m
Dětský vlek JESEN: 150 m

 

Skiareál Aldrov

Vzdálenost od Martinovy boudy: 13,5 km

 

Skiareál Vurmovka

Vzdálenost od Martinovy boudy: 13,5 km

 

Lyžařský areál Janova Hora

Vzdálenost od Martinovy boudy: 13,5 km

 

Skiareál Herlíkovice

Vzdálenost od Martinovy boudy: 12,8 km

 

Skiareál Špindlerův Mlýn

Vzdálenost od Martinovy boudy: 21,1 km

 

Rokytnice nad Jizerou

Vzdálenost od Martinovy boudy: 22,8 km

 

Harrachov

Vzdálenost od Martinovy boudy: 33,6 km

Vleky a lanovky

Štěpanický hrad

Zajímavosti

Benecko patří k nejvýše položeným obcím v Krkonoších a ze dvou třetin se nachází ve třetí zóně Krkonošského národního parku. Říká se, že na Benecku je nejvíce slunečných dní v celém nejvyšším pohoří České republiky. Obec je poprvé písemně zmíněna až v roce 1628, archeologické nálezy však dokazují osídlení oblasti již ve 13. století pány z Valdštejna, kteří zde na strategickém místě úbočí vrchu Žalý nechali zbudovat Štěpanický hrad. V části obce Benecko - osadě Rychlov - se nacházelo středověké hradiště, které sloužilo pravděpodobně jako ochrana tamější obchodní stezky.

detailní informace

Poslední aktualizace: 17. 11. 2013 v 11:52
Powered by Yii Framework. Administrace Design & code: Libor Pečinka © Vladimír Moudrý 2009-2019